HC AUTOKEMPF Klatovy

Tak a máme tady další sezónu a i my se do ní opět zapojíme a budeme se těšit na nové hokejové příběhy které rádi prožijeme s našimi fanoušky a příznivci kteří nás budou i letos nadále podporovat. .

Rubriky

Hořká výhra nikomu nechutnala
Po událostech které proběhli v Š.L.A.H. se naše soupiska opět ztenčila. I přes znechucení a pocitu křivdy jsme dokázali zvládnout emoce a rozčarování z výroku Ligové Rady. Přesto jsme museli soupisku doplnit jedním hráčem na dohodu aby jsme mohli zápas odehrát. Ani soupeř na tom nebyl zrovna nejlépe a místo gólmana nakonec doplnil těsně před zápasem také na dohodu. Hru jsme převzali do svých rukou hned od začátku a tomu tak bylo po celý zápas.
Vyrovnaný zápas rozhodla 3. třetina
Poučeni z předchozího zápasu jsme otevřeli oči a díky vyrovnanému soupeři se naše hra opět přenesla tam kam směřujeme. Bojovnost a rychlý přechod do útočného pásma patřili k naší silné stránce tohoto zápasu. Konečně jsme také přestali být často vylučováni. Musíme vyzdvihnout soupeřova gólmana který Tangu pomohl k jejich urputné hře a zviklidoval několik již jasných gólů. Zápas který proběhl v pozdních hodinách neměl na kvalitu hry vliv a obě mužstva předvedli slušný výkon.
Nově poskládaná sestava zápas zvládla
Museli jsme se obejít bez Sobíků,Soboty,Rajala,Vítovce a tak byl povolán ze zálohy Janda. Sestava tak dostala nový kabát. To se projevilo i na samotné hře, která byla velmi křečovitá a postrádala herní smysl založený na přihrávkách a bojovnosti. Jediným hráčem který zachraňoval tento dojem byl Němec. Vše korunovalo situací dvě sekundy po siréně první třetiny kdy nabuzený Mareš M. vypálil puk na soupeřovu branku, kterou z metru netrefil , ale za to přesně trefil projíždějícího Hosnedla do oblasti obličeje ( ten to však přežil ). Nakonec jsme museli uznat soupeřovo snažení který v sedmi lidech dokázal zápas důstojně dohrát a rozhodně se neměl, o proti nám, za co stydět.
Němec zvládl svůj záskok v obraně
Konečně se do zápasu mohl zapojit Holík kterému skončil trest. Bohužel se naše obrana musela obejít bez Chalupi, Vítovce i Soboty a tak jsme museli improvizovat. Premiéru v řad obránců nakonec na jedničku zvládl Němec který se dokázal i zapsat do statistiky střelců gólů. Hráči předvedli vynikající výkon který dokázal soupeře zastavit v jeho útočném snažení a díky gólmanovi Pláničkovi který v závěru musel vyřešit několik těžkých situací se nám podařilo zápas vyhrát.
Video z utkání HC 2009 NÝRSKO - HC AUTOKEMPF 1.část Š.L.A.H. 2015-2016
Tak a máte tady slibované video kde můžete shlédnout celou první třetinu z tohoto zápasu a dále pak sestřih z druhé a třetí třetiny. Video trvá zhruba 30 minut takže si ho můžete pustit k nějaké významné události nebo si ho pustit jako předehru k romantickému večeru.
Vyrovnaný zápas neměl vítěze
Nepříjemnost nám připravil Sobota který se bez ozvání nedostavil na zápas. Museli jsme tak improvizovat a do obrany poslat J. Leracha. První třetina patřila spíše velmi dobře bruslícímu soupeřovi který svými dlouhými přihrávkami snadno procházel do našeho obraného pásma. Ve druhé třetině jsme převzali iniciativu a hra se obrátila ve prospěch nás. Po faulu na Hracha jsme dostali možnost trestného nájezdu který však Vítovec nedokázal proměnit. Ve třetí třetině se hra vyrovnala a čekalo se na chybu či štěstí. Ani jedno se žádnému týmu nedostavilo a tak jsme se rozešli s remízovým výsledkem.
Nasazení Vítovce mělo úspěch

Museli jsme se obejít bez dua Soběhartů a tak byl ze zálohy povolán Vítovec, který by měl zasáhnout i do zápasů 3. části. Zápas jsme od začátku měli pod kontrolou a soupeř se jen zřídka dostával do našeho obraného pásma. Vynikající hru předvedl nejenom Vítovec, ale také se konečně prosadil Míšek a Němec kteří se u nás zabydlují a již sbírají první body. Jedinou zajímavostí ze strany soupeře bylo to, že na našeho bývalého hráče Lincmajera nám bylo vyloučeno v průběhu zápasu 5 hráčů, kteří doplatili na jeho herecké schopnosti.

Pláničkovi premiéra vyšla

Do zápasu nastoupil do branky ve své premiéře Václav Plánička. Zápas začal velmi svižně, obě mužstva po celý zápas bruslili co to šlo, přesto jsme dokázali lépe soupeře pokrývat a nepouštět ho k šancím. Bohužel došlo k nepříjemnému souboji kdy náš Holík neúmyslně zasáhl soupeře do oblasti hlavy a ten se pak ocitl na mantinelu a zůstal po nárazu ležet bezvládně. Nakonec odjel po svých ale zápas stejně jako Holík nedohrál. V zápase jsme museli pokračovat v devíti a po jedné z debat našeho kapitána jsme byli na 10 minut v osmi však i při tomto oslabení jsme museli pykat za své fauly a tak hráli i v sedmi. Nakonec bojovnost a obětavost všech zbylých hráčů a výborný výkon gólmana nás dovedla k výhře.

Béča vychytal první nulu

Zase zmatky díky dvěma opozdilcům, kteří dorazili na zápas pozdě. Však návrat Soboty který se vrací po zranění nejen posílil ale také oživil naší obranu. Úvod zápasu i přes komplikaci ve střídání jsme zvládli a v sedmé minutě Boby otevřel skóre. Po té by se dalo říct, že soupeř nedokázal najít způsob jak obelstít naší obranu a překonat Béču, který nás v kritických chvílí podržel. První zápas se zmenšeným středním pásmem nám vyšel, však ve čtvrtek nás prověří tým který vede tabulku bez ztrátu bodů.

Hrášek opět vstřelil hattrick
Vstup do zápasu se nám podařil velmi rychle když Michel na začátku druhé minuty projel celé hřiště a zavěsil. Minutu na to začal úřadovat po nahrávce Michela Hrach. Však při třetím góle Holíka jsme museli řešit administrativní chybu v zápise, kde jmenovaný hráč nebyl zapsán z důvodu špatného soupeřovo zápisu a naší špatné kontrole. Nakonec soupeř uznal své pochybení a vše se vyřešilo dopsáním hráče, ale neuznáním gólu. Naše hra byla celý zápas velmi zodpovědná a vše fungovalo tak jak jsme si řekli. Za zmínku stojí příchod obránce Jandy, který svým výkonem přispěl v nesením klidu do naší obrany.
Konečně výhra venku
Začátek zápasu díky zdržení v šatně jsme měli trochu chaotický, ale ve třetím střídání jsme již měli vše pod kontrolou. Díky Kotlanovi se podařilo otevřít skóre, i když jeho místo v sestavě nebylo před zápasem jisté. Soupeř nás v první třetině zaháněl do naší obrané třetiny a také z toho vytěžil dva góly, i když jeden byl vlastní. Ve druhé třetině se však hra obrátila a mi jsme konečně opět hráli svojí útočnou hru. Hattrick Hracha jen potvrdil dravost jít za výhrou a zlepšená hra obránců ve třetí třetině nepustila soupeře k vážnější střele.
Hatrick a trest ve hře ukončil řadu proher

Po dlouhé době zápas doma a hned úspěch s kterým však přišla stopka na 5 zápasů pro Hosnedla za jeho pohlavek notorickému provokatérovi a sprosťákovi v jedné osobě hráči s č. 24, který se při podávání rukou snažil Hosnedlovi vymknout palec. Dobrá příprava a nově poskládaná sestava měla úspěch, především H útok ( Hosnedl,Holík,Hrach ) nadělila soupeři 3 branky. Škoda, že jsme nedokázali v závěru utkání udržet dvoubrankové vedení a tak je třeba ještě zapracovat na obrané fázi.

Disciplína a nepřipravenost ukázala naší slabinu
Pozdní příchod hráčů a nejasné rozložení sestavy jasně ukázalo, že takhle se na zápas nelze připravovat. Do zápasu konečně mohli zasáhnout naše nové posily však jejich očekávání bylo zmařeno jednoznačnou nepřipraveností správného rozložení. Přesto M. Holík splnil své očekávání a v prvním zápase vstřelil svojí premiérovou branku. Bohužel jsme nedokázali opětovat tvrdou hru ze strany soupeře a tak v osobních soubojích jsme propadli a ikasovali. Přesto naše chyby nám ukázali co je třeba změnit a jak se na zápas připravit.
Přïchází nové posily které mají za úkol zocelit útok

Do druhé části Š.L.A.H. KOVOVÝROBA SPL cup 2015-2016 se k HC AUTOKEMPF připojí nový hráči kteří mají posílit naše útočné snažení. Podařilo se nám po dlouholetém úsilí přivést Lukáše Míška který hájil barvy HC 2009 NÝRSKO. Jeho rozhodnutí vstoupit k nám neměl jednoduché a rozhodně se nejednalo o nějaké přetahování. Sám ukončil svojí účast v HC 2009 NÝRSKO a mi jsme mu jen nabídly u nás hrát hokej který má rád. Věříme, že jeho kvality správně zužitkujeme a společně dosáhneme našich cílů.
Další posilou je Michal Holík který se nám ozval s prosbou, že by chtěl hrát hokej a rád by dostal od nás nabídku. Nakonec jsme se domluvili. Řekli jsme mu, že u nás hrát hokej může a on kývnul. Hráč který nikdy neprošel hokejovou přípravkou a až v 15 letech se začal hokeji věnovat zaskočí ledajakého hokejového neznalce svojí technikou a myšlením. Jeho zkušenosti z okresního přeboru ukazují jeho přehled a klid v rozehrávce a zakončení. Věříme, že se u nás zabydlí a se svojí rodinou a rozvíjející se farmou najde zde dobrou partu podporu a dobrý hokej.

PB302772.JPG

Na vlastní žádost z osobních důvodů odchází jeden z velkých tahounů a lídrů HC AUTOKEMPF. Tento hráč který vedl tým pod kapitánskou páskou věnoval spoustu úsilí k tomu aby tento tým dostal na pozici uznávaného lídra nejen v soutěži Š.L.A.H., ale také v amatérských turnajích. Děkujeme Petrovi za jeho služby jeho specifický humor a za vše co pro tým udělal.

Střelecká mizérie pokračuje

Ani v tomto zápase jsme nedokázali prolomit střeleckou smůlu. Zakončení v podání našich útočníků zatím nemá očekávaný úspěch. K tomu se nám přestalo dařit v obraně a zatím naše obrana patří k těm horším. Změny v sestavě zatím nic neřeší, přesto se snažíme hrát na plný plyn i když někteří jsou nejen zdravotně ale i pracovně oslabeni. Do druhé části již nastoupíme s novými posilami který nás budou motivovat k navrácení naší formy.

Měli jsme více ze hry však góly padali na naší straně

Další zápas v podobě hostujícího týmu nám nevyšel. Prostě venku se nám nedaří. Zápas jsme sice prohráli však naše hra patřila k těm nejzdařilejším, bohužel jsme nedokázali zastavit střely které pak propadli za Bečovo záda. Vynikajícímu gólmanovy AHC Vačic jsme nastříleli tři góly, stejný počet obdržel ve čtyřech předchozích zápasech. Soupeř nám nepovolil jednu z posil která má posílit útok a vrátit naší střeleckou sílu, více informací přineseme v následujících dnech.

Soupeř nedělal chyby a trestal naší pasivitu

Bohužel dnešní zápas byl jednoznačně v režii soupeře, i když neměl na ledě převahu. Však jeho útoky byly nebezpečnější a jeho střely prostě našli tu správnou díru. Nedokázali jsme v útočném pásmu přehrát soupeře a dostat puk za záda gólmana. Ani stažení na dvě lajny nic nepřineslo a tak jsme mohli soupeři jen pogratulovat k jeho výkonu.
... 1. záznam z celého utkání zazanmenala Zuzanka a tak se na tu naší hrůzu budete moci podívat ...

Příchod Hosnedla tým nastartoval k obratu
Začátek zápasu nám ale vůbec nevyšel v první třetině jsme 2x inkasovali a přišli o Matějku který dostal za povídání trest do konce utkání. Do druhé třetiny se již zapojil Hosnedl který na zápas zaspal a tak první třetinu nestihl, nicméně v této třetině se hra obrátila zlepšilo se střídání a Soběhart M. se Sobotou J. upravili na 3:3. Očekávali jsme že soupeř na nás ve třetí třetině vlítne a bude se o výsledek rvát. Však tomu se tak nestalo a nám se podařilo díky Michelovi zvýšit na konečných 4:3.
Změna v sestavě přinesla úspěch

Do zápasu jsem nastoupili s pozměněnou sestavou kdy J.Sobota se přesunul do útoku a P. Rajal do obrany. Poprvé se představil R. Kurka a hned přispěl dvěma góly. Tentokrát jsme se zaměřili na správné a rychlé střídání které fungovalo na 100%. Zápas jsme měli pod kontrolou po celý zápas, přesto Tomahawks ukázal že umí zahrozit a určitě se nesmí podcenit.

Špatné střídání a chyby v obraně soupeř trestal
Začátek zápasu díky pozdnímu příchodu dvou hráčů nás rozhodilo na celou třetinu. První dva góly padli po nahrávkách před bránu kde chyběli naši obránci. Třetí gól se došoural za záda Bečičky po chybném přisunutí. Přesto jsme ve druhé třetině obrátily styl hry snížili na 3:2 a mohli i po nájezdu Sběharta M. sorvnat. Nevyšlo to a ve třetí třetině jsme již nedokázali zvrátit výsledek.
Nováček soutěže prověřil naší odhodlanost

Do zápasu nováček soutěže musel nastoupit s dvěmi hráči na dohodu aby mohl zápas vůbec odehrát, zacož jsme obdrželi malé všimné v tekutém skupentství.Zápas nebyl z naší strany některak zajímavý a hra neptřali k těm vydařeným. Přesto jsme dokázali zvládnout závěr utkání a tak lze konstatovat, že jsme splnily cíl který jsme si dali. Premiérovou trefu do branky zaznamenal nováček M. Chalupa.

Přátelák proti Malé Vísce neměl překvapení
První přátelské utkání této sezóny proti týmu hrající krajskou soutěž mužů Plzeňského kraje ukázal naší úroveň hokejové kvality. Soupeř nás jednoznačně jak přebruslil tak i přehrával ani v osobních soubojích jsme neměli šanci. Zranění Hosnedla který po osobním souboji skončil na mantinelu s naraženým bokem oslabilo tým, však pouze ve smyslu komplikovaného střídání. Berme toto utkání za dobrou zkušenost a prověrku před nadcházející sezónou.
Ukončení sezóny 2014-2015 a zahájení sezóny 2015-2016
Dne 29.08. 2015 proběhlo na farmě Hrachů setkání hráčů HC AUTOKEMPF k příležitosti ukončení mistrovské sezón 2014-2015 a zároveň zahájení sezóny 2015-2016.
Pro všechny bylo připraveno pohoštění které zajistila rodina Hrachů a jejich bohaté farmářské zázemí. Na setkání dorazil i Radek Kempf který spříjemnil každé oko svým novým přírůstkem do svého vozového parku. Na setkání se hodnotila uplynulá sezóna, řešil se stav ubívající soupisky, návrh pravidel pro Š.L.A.H. a jak bude vypadat nová sezóna. Nakonec vše dopadlo jako vždy nicmoc se nevyřešilo ale sud se dopil do poslední kapky.